Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır ?

Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır ?

Temizlik sektöründe firmalar verdiği hizmetler ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle ev temizliği hizmeti konusunda çok önemli çalışmalar yapmaktadır. Çalışan bayanlar veya temizlik yapacak durumda olmayan insanlar için, bu konuda tartışmasız muazzam bir hizmettir temizlik hizmetleri. İnsanların sağlıklı bir mekânda yaşaması için temizlik firmaları üzerine düşen görevi her zaman hakkı ile yerine getirmektedir. Kullanılan malzemeler ve temizlik konusunda ortaya koyulan yöntemler ile birlikte, sizin için gerçekten mükemmel bir temizlik hizmeti sunamak için sizlere hizmet sunmaktadırlar.

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Kış temizliği yaklaşıyor ve muhtemelen en kısa sürede bitmesini istiyorsunuz. Ancak bir ev temizlik şirketi ile çalışmak zorunda değilsiniz. Ev temizliğini tek başınıza yapmanız için sadece bu adımları takip etmeniz yeterlidir;

Ev temizliğine başlamadan önce biraz hazırlık yapmanız gerekiyor. İlk önce, etrafa bakıp dağınıklığı giderin. Aceleniz varsa, evinizde dağınıklığa sebep olacak her şeyi işiniz bitene kadar bir dolaba veya bir odaya koyun.

Evinizi acilen temizlemek istiyorsanız yada beklenmeyen olaylardan veya evinize gelecek misafirlerden önce son dakika temizliği için ev temizliği hizmeti sunan firmalar arasından size en yakın firma ile iletişime geçebilirsiniz

Artık hazırlığınızı tamamladığınıza göre, daha hızlı ve daha iyi bir ev temizliği için aşağıdaki size özel olarak hazırladığımız adımları takip edin.

Ev Temizliği Adımları

Ara Gelir olarak öncelikle evinizin hangi alanı büyükse oradan başlamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü en sona bırakırsanız gücünüz temizlik süresince azalacak ve psikolojik olarak hiç temizlik yapmadığınızı zannedeceksiniz.

Evinizi temizlerken temizlik yapılacak alanın en yüksek kısmından başlayarak yukarıdan aşağıya ve soldan sağa temizleyin. Yukarıdan aşağıya yapılan temizlik ile tozlar yere doğru birikecektir. Soldan sağa yapılan temizlik ise lekelerin daha iyi çıkmasını sağlar.

Tüm ev temizliği için şu adımları izleyin:

Önce toz veya kirleri temizleyin

Kumaşlarınızı fırçalayın veya değiştirin

Aynalar ve masalar gibi cam eşyalarınızı temizleyin

Tüm yüzeylerinizi tek bir ürün kullanarak silin, böylece birden fazla ürün arasında geçiş yaparak zaman kaybetmezsiniz.

Artık evinizi temizlemek için bir süreciniz ve ev temizlik işini hızlandırmak için bir yönteminiz var. Her odada, ışık anahtarları ve kapı kolları gibi sıkça unutulan noktaları temizlemeyi unutmayın. Bunlar en sık dokunulan ve en fazla mikrop içeren yüzeylerdir.

Özellikle temizlenmesi zor olan bazı alanlarınız varsa, size yardımcı olmak için ev temizliğinde güvenilir olan temizlik şirketleri ile iletişime geçin.

Mutfak Temizliği

Mutfak en fazla zaman geçirdiğimiz yer olduğu için evin en dağınık kısmıdır. Ve lavabonuz muhtemelen evinizde en fazla bakteri bulunan yüzeydir. Mutfağınızdaki yüzeyleri düzenli olarak temizlemek önemlidir, ancak bazı noktalar kolayca göz ardı edilebilir. Mutfağınızın temizliğinden emin olmak için bazı ipuçları.

Yukarıda listelenen yöntemleri takip ederek, dolaplarınızın üstlerini, dolap kapaklarını ve ardından tezgahları silerek baştan başlayın. Dolap kapılarınızın üzerinde ince bir yağ ve kir tabakası olduğunu görünce şaşırmış olabilirsiniz, bunlar sadece bir kez sildiğinizde ortaya çıkar.

Çekmecelerinizin içini de boşaltmayı ve temizlemeyi unutmayın. Elektrikli süpürgenizi yanınıza bile alabilir ve zamanla çöken tüm kırıntı ve pislikleri temizleyebilirsiniz.

Daha sonra, özellikle buzdolabınız, mikrodalganız ve bulaşık makineniz gibi cihazlarınızın yüzüne geçebilirsiniz. Ocağın üstünü silin ve ocak topuzlarını lavaboya koyun. Çöpü çıkarmak için mikrodalga fırının içini temizleyin.

Ocak parçalarını temizledikten sonra lavabonun içini ve çevresini temizlediğinizden emin olun. Zemini süpürüp paspaslayarak bitirin.

Banyo Temizliği

Evinizin en son temizlenecek kısmı banyodur. Çünkü ev temizliği süresince banyo sıklıkla kullanılır. Öncelikle banyonuzda bulunan paspasları, çöp tenekelerini ve duştan çıkan her şeyi temizleyin. Tavan vantilatöründen çıkan tozları ve aynanızın üstündeki lambaları temizleyin.

Unutmayın, bu adımları evinizin tüm alanlarında yapacaksınız. Banyonuzun duş duvarlarını ve küvetini suyla ıslatın, sonra harç temizleyici uygulayın ve  bir süre bekleyin. Bu bekleme süresince makyaj ünitesini, kabin önlerini, lavabo ve tuvaleti silin. Klozet içine tuvalet temizleyiciyi dökün ve bir süre bekleyin. Sonra beklemeye aldığınız alanları durulayın. Banyonuzda bulunan lavabonuzu, sabunluğu, musluğu, küveti ve duş takımları dahil tüm aksesuarları temizleyin.

Son olarak, banyonuzda biriken tortuyu temizlemek için suyla karıştırılan az miktarda temizleyici kullanarak zemini süpürün ve paspaslayın. Kurumasını bekleyin, ardından halıları ve çöp sepetini değiştirin.

Mobilya Temizliği

Birçok insanın evinde ahşap mobilyalar vardır. Çünkü ahşap mobilyaların zengin taneleri ve evinizi rahat ettirecek sağlam tasarımları vardır. Bununla birlikte, ahşap mobilyalarınızı parlak ve yeni tutmak için üzerinde zamanla birikmiş kalıntıları veya toz katmanlarını temizlemeniz gerekir. Ahşap mobilyalarınızı korumak ve ömrünü uzatmak için bazı yararlı ipuçları aşağıda bulabilirsiniz.

Ahşap Mobilyalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ahşap mobilyaları dünya genelinde çok sayıda mağazada bulabilirsiniz. Ayrıca birçok antika mobilya da tahtadan yapılmıştır. Ancak, günümüzde mevcut modern ve uygun fiyatlı mobilyaların çoğu gerçek ahşaptan değil, kaplama veya laminattan yapılmıştır.

Ahşap Mobilya Temizliğinin Temelleri

Çoğu insan ahşap mobilyalarını temizlerken ticari kimyasal temizlik maddeleri veya cilalar kullanır. Ancak, bu ürünler, doğal ahşaptan yapılan mobilyalarınıza zarar verir. Bunun nedeni her bir temizleyici ürünün ve cila tipinin kendi kimyasal bileşenlerine sahip olmasıdır.

Zamanla, bu kimyasal etkileşimler  mobilyalarınızda yapışkan katmanlar oluşturacaktır. Mobilyalarınızı cilaladığınızda cilanın içinde bulunan maddeler mobilyalarınızı kabartacaktır. Bu nedenle,  bu tür sonuçlardan kaçınmak için temizlik malzemelerinizi azaltın.

Ahşap Mobilya Temizleme İpuçları

Belirtildiği gibi, mobilya üreticiniz önermedikçe kimyasal bazlı temizleyicilerden kaçınmanız gerekir. Burada mobilyalarınızın temizliği için gereken ipuçları vereceğiz. İhtiyacınız olan bazı temizlik malzemeleri.

• Su
• Mikrofiber bezler

Ahşap mobilyalar üzerindeki tozu, parmak izlerini ve lekeleri çıkarmak için kuru mikrofiber bezi kullanarak başlayın. Herhangi bir tortu lekesi varsa, mikrofiber beze biraz su uygulayın ve bezi kullanırken az miktarda baskı uygulayarak tortuyu giderin.

Mikrofiber bezin biraz nemli olması ve ıslanmaması gerektiğini unutmayın. Bu şekilde ahşaba veya cilaya zarar vermekten kaçınabilirsiniz. Bu nedenle, biraz su eklediğinizde, en iyi sonuçları elde etmek için mikrofiber bezi sıkmanız gerekir.

Önleyici Bakım İpuçları

Ahşap mobilyalarınızın düzenli olarak temiz tutulması fazla bir şey gerektirmez. Ancak, uygun şekilde bakımı yapıldığından emin olmak için birkaç bakım ipucu yapmanız gerekir. İşte bilmeniz gereken en iyi koruyucu bakım ipuçlarından bazıları.

• Sıcak yemekler servis ederken trivets ve placemats kullanın.
• Bardakları, sıcak veya soğuk olsun, içeceklerin altına yerleştirin.
• Yoğuşma halkalarının veya dökülmelerin derhal silindiğinden emin olun.

Bu koruyucu bakım ipuçlarıyla, ahşap mobilyanızın uzun süre kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Yatak Odası Temizliği

Yatak, yatak odanızda en çok kullanılan mobilyadır. Yatak odanızın temizliği söz konusu olduğunda, çok fazla kişisel eşyanız bulunduğundan biraz bunalmış olabilirsiniz. Endişelenmenize gerek yok Ara Gelir olarak size bazı temizlik ipuçlarını vereceğiz.

Yatak Odanızdaki Mobilyaları Temizleme

İlk önce, temizlik malzemelerinizi hazırlamalısınız. Aşağıdakilere malzemeleri tedarik ederek işe başlayalım:

• Mikrofiber bezler
• Duster
• Su ile Sprey Şişesi
• Elektrikli süpürge

Raflardan Toz Alma

Çoğu kişi raflardaki tozları sık sık unuttukları için, muhtemelen aşırı tozlu olmaları muhtemeldir. Toz almak söz konusu olduğunda, yukarıdan aşağıya doğru başlamanızı öneririz. Bu şekilde, temizlenen alana herhangi bir toz girmez.

Eğer raflarınızda kitaplarınız varsa kitapları raflardan çıkararak başlayın ve yere bırakın. Raflarda çok fazla toz varsa, tozun bir kısmını gidermek için önce toz bezi kullanmanız gerekir. Sonra, kalan tozu silmek için mikro fiber bezi nemlendirerek kalan tozu temizleyin.

Rafların çok az tozu varsa, mikro fiber bezi tek başına kullanmanız yeterli olacaktır. İşiniz bittiğinde, yerde küçük bir toz yığını olacaktır. Elektrikli süpürgeyi kullanarak temizleyin ve sonraki temizleme görevine geçin.

Masadan Toz ve Dökülmeleri Giderme

Çoğu insan e-postalarını kontrol ederken ya da internette gezinirken aperatiflerini yatak odasındaki masada tutar. Ancak, düzgün bir şekilde temizlenmesi çok fazla zaman almaz. Masanızdaki tüm eşyaları zeminde veya masa sandalyenizde rahatça istifleyerek temizleyin.

Masanın yüzeyini silmek için silgi veya mikro fiber bir bez kullanın. Masanızında herhangi bir tortu varsa su püskürterek mikro fiber bezinizle  hafifçe ovalayın.

Masanın üst kısmı temizledikten sonra masanın yanlarını ve bacaklarını silebilirsiniz. Masa sandalyesini silmeyi unutmayın. Kumaş oturma yeri varsa, kum veya kırıntıları gidermek için elektrikli süpürgesini kullanabilirsiniz.

Komidin ve Gardırobu Temizleme

Bu mobilya parçalarını temizlemek, yatak odanızın masasını temizlemeye çok benzer. Öncelikle, tüm eşyaları şifonyerinizden veya gece masanızdan çıkarın ve yere koyun. Tamamladığınızda, kenarları, üst kısmı ve bacakları içeren yüzeyleri mikrofiber bezle silin. Artık temiz ve tozsuz bir yerde uyuyabilirsiniz.

Yerin tozsuz olduğundan emin olmak ve geceleri uyumak için temiz bir yer oluşturmak için yatak odanızdaki mobilyalar için bu temizleme ipuçlarını tekrarlayın.

Uygun Koşullarda Ev Temizliği Hizmeti

Evinizi ışıltısıyla göz kamaştırıcı hale getirirken, temizlik konusunda gerçekten elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bununla beraber makul fiyat garantisi ile birlikte temizlik konusunda Diyarbakır temizlik şirketi olarak gerçekten çok önemli bir yere sahibiz. Üst düzey temizlik çalışmaları ile birlikte yaşam mekânları için gerçekten ideal çözümler oluşturmak bizim temel görevimizdir. Sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun bir temizlik noktasında, her zaman doğru tercihler ile birlikte firma olarak sizin için yardımcı olmaya devam ediyoruz

Güvenli sağlıklı ve modern bir mekânda yaşantısını sürdürmek isteyen herkes için, kaliteli temizlik yöntemleri ile birlikte göreve hazırız. Yaşadığınız mekânın tertemiz olmasını istiyorsanız, ev temizliği hizmeti konusunda mutlaka bizden yardım talep etmelisiniz. Uygun koşullarda ki temizlik fırsatı ile birlikte, size cazip teklifler ile birlikte yardımcı oluyoruz.

Ara Gelir olarak verdiğimiz temizlik hizmetleri

Ev Temizliği

Apartman Temizliği

Ofis Temizliği

Merdiven Temizliği

Google üzerinden bizler ile iletişime geçen tüm müşterilerimizin kaliteli hizmet almasını sağlamak amacıyla hizmet verenlerin gerekli evraklarını kontrol ediyoruz.

Yorum yaz

Sitemizde yapacağınız yorumlar moderatör tarafından onaylanmaktadır.

KURUMSAL GİRİŞ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.